Aktualni Duszpasterze:

Ks. Prałat dr Bogusław Połeć

Wikariusze

Ks. mgr Paweł Śliwa

Urodził się w 1990 roku w Brzesku. Rodzinną Parafią jest bocheńska wspólnota św. Pawła Apostoła. Po zdaniu matury w 2009 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 2015 roku z rąk Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pierwsze kroki po święceniach stawiał w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach, a od 2018 roku posługuje w naszej Parafii.

Ks. mgr Marcin Niwa

Urodził się w 1988 roku w Rzeszowie. Jego rodzinną Parafią jest wspólnota pw. św. Mikołaja Biskupa w Lubzinie. Egzamin maturalny złożył w 2007 roku, po czym rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. 25 maja 2013 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Andrzeja Jeża. Po święceniach rozpoczął posługę w Parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Wielogłowach. W latach 2016-2019 pełnił funkcję wikariusza w Parafii pw. św. Józefa Robotnika w Rytrze. W naszej krynickiej Parafii posługuje od 2019 roku.

Rezydent

Ks. Prałat mgr Eugeniusz Szymczak

Kapłani dotychczas pracujący w naszej Parafii:

Proboszczowie

ks. Stanisław Cieśla (* , + )

ks. Władysław Podraza (* , + )

Wikariusze

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kapłani pochodzący z naszej Parafii:

1. ks. Roman Rak

2. ks. Jan Krynicki