W niedzielę - 27 czerwca 2021 roku - nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Była to również okazja, by we wspólnocie Kościoła, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, dziękować za 70 lat istnienia Parafii oraz 10 lat, które minęły od konsekracji świątyni.

Jednakże - jak się okazało - nieoczekiwanie pojawił się kolejny powód do wdzięczności...

Otóż na zakończenie Sumy Odpustowej o godz. 11:00, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, ku zaskoczeniu wszystkich, ogłosił wolę Ojca Świętego Franciszka, który zechciał mianować naszego Proboszcza - ks. Eugeniusza Szymczaka - KAPELANEM HONOROWYM OJCA ŚWIĘTEGO, tym samym włącząjąc Go do tzw. "Familii Papieskiej"!

To wyróżnienie Ojciec Święty przyznaje kapłanom za wieloletnią, gorliwą służbę na rzecz Kościoła powszechnego i lokalnego. Jest to wyraz docenienia ogromu wkładu wyróżnionego kapłana na polu pracy duszpasterskiej.

Okoliczności ogłoszenia tej decyzji Ojca Świętego są wyjątkowe. Ten symboliczny akt wręczenia nominacji zbiegł się bowiem ze świętowanymi Jubileuszami. A to sprawia, że "prałatura" ks. Proboszcza nie jest tylko jego osobistym wyróżnieniem, ale jest uznaniem całej wspólnoty parafialnej, która przez te wszystkie lata budowana była na fundamencie Pana Boga, jedności i miłości.

Czyż mogliśmy otrzymać większy prezent?!

Ks. Prałatowi Eugeniuszowi z całego serca gratulujemy i życzymy,
by nadal - z taką samą gorliwością, oddaniem i zapałem - kroczył drogą kapłańskiego powołania,
troszcząc się o swoją osobistą świętość,
budując "Kościół na wzór Chrystusa" - zgodnie z hasłem V Synodu naszej Diecezji!