Niedziela to dzień spotkania z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko "bycie na mszy", ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas. Prośmy, by ta sprawowana ofiara mogła zaowocować w naszych sercach, a trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzajmy Panu Bogu nas samych i nasze rodziny!

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9:30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, na Mszy Św. o godz. 12:30 Dzień Skupienia dla narzeczonych, natomiast na godz. 16:00 na spotkanie na plebanii zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego.

2. Przypominamy, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, odpusty zupełne za zmarłych w tym roku – ze względu na pandemię koronawirusa - możemy zyskiwać przez cały listopad. Trzeba wypełnić podstawowe warunki, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

3. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca połączonego z wypominkami. Dzisiaj Różaniec będzie odmawiany o godz. 18:30, natomiast jutro o godz. 16:30. Od wtorku do końca listopada wypominki w dni powszednie będą czytane 10 minut przed wieczorną Mszą Św., po czym wspólnie będziemy odmawiać dziesiątek Różańca Św.

4. We czwartek będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy więc wszystkich na Mszę Św. o godz. 9:00, którą będziemy sprawować w int. naszej Ojczyzny. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:

- w poniedziałek zapraszamy młodzież kl. 8 SP przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Różaniec o godz. 16:30, a później na Mszę Św. i katechezę, natomiast o godz. 19:30 odbędzie się próba chóru,

- we wtorek na Mszę Św. o godz. 17:00 zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Caritas, którzy po Mszy Św. będą mieli spotkanie na plebanii,

- w środę o godz. 17:30 swoje spotkanie będzie miała Dziewczęca Służba Maryjna,

- we czwartek wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9:00, po której odbędzie się krótkie spotkanie, natomiast członków Akcji Katolickiej bardzo prosimy o przygotowanie liturgii słowa na tą Mszę Św.,

- w sobotę o godz. 16:30 rozpocznie się spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji Caritas przeprowadzi akcję charytatywną „Chlebki Miłosierdzia”, natomiast po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na „Kościół w potrzebie”.

2. Powoli dobiega końca Jubileuszowy Rok św. Józefa. Tym samym kończy się czas peregrynacji Obrazu św. Józefa w rodzinach naszej Parafii. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zaprosić tego Opiekuna Rodzin do swojego domu to prosimy, by wcześniej zapisać się na listę, która dostępna jest w zakrystii.

3. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Rodzinom Państwa Nowaków, Gurgulów, Popielów i Opilów, a za ofiary na kwiaty dziękujemy Rodzinie Państwa Wójciaków. Bóg zapłać! W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku nr 19, kl. ABC, przy ul. Czarny Potok.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na cmentarzu w ur. Wszystkich Świętych, przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kwestę: młodzieży i członkom Parafialnego Zespołu Caritas! Dziękujemy także pracownikom Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju za profesjonalną obsługę techniczną Mszy Św. na Cmentarzu. Bóg zapłać!

5. Serdecznie dziękujemy wszystkich darczyńcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na cele parafialne. Wszystkich dobroczyńców będziemy polecać Panu Bogu podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na półkach przy wejściach.

7. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju prowadzi akcję „Gwiazdkowa Zbiórka Zabawek”. Młodzież zbiera dary, które później zostaną przekazane na Oddział Pediatryczny krynickiego szpitala oraz Domów Dziecka w rejonie. Zapraszamy więc do udziału w akcji. Można składać dary w postaci kolorowanek, kredek, puzzli, klocków, bajek, samochodzików, poduszek antyalergicznych, farbek, flamastrów oraz słodyczy. Chętnych do włączenia się w akcję prosimy o kontakt z ks. Pawłem. Akcja potrwa do 4 grudnia.

8. Fundacja OPES139 w Tarnowie zajmująca się pomocą Rodzicom po stracie dziecka wydała piękne kalendarze na 2022 rok. Możemy je dzisiaj nabywać, składając ofiarę w wysokości 30 zł. Składane ofiary to „cegiełki”, które pomogą tworzącym Fundację oferować fachową, specjalistyczną pomoc rodzicom, którzy przeżywają ogromny ból z powodu utraty swojego nienarodzonego dziecka.

9. Zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci od kl. 3 SP oraz młodzież na kostiumową „zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę – 20 listopada br. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły, zabawa odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Nadbrzeżnej w Krynicy-Zdroju. Formularz do zapisów dostępny jest na stronie internetowej oraz profilu Facebook’owym Parafii.

10. Państwowa Straż Pożarna w Krynicy-Zdroju zaprasza dzisiaj w godz. 8:00-13:00 do oddawania krwi w budynku Państwowej Straży Pożarnej.

11. Radna Iwona Grzebyk-Dulak zaprasza mieszkańców ulicy Zawodzie na wizję lokalną w sprawie uregulowania potoku Cygański, w którym uczestniczyć będzie zarządca terenu, czyli Wody Polskie. Wizja odbędzie się we wtorek - 9 listopada - o godz. 10:00.